برای حل اختلاف، پیشنهاد می شود در ابتدا مسئله ای را که باعث ناراحتی تان شده است بررسی کنید. مشکل اصلی چیست؟برای حل اختلاف، پیشنهاد می شود در ابتدا مسئله ای را که باعث ناراحتی تان شده است بررسی کنید. مشکل اصلی چیست؟ اگر والدین، خواهر یا نزدیکان خودتان این ناراحتی را به وجود می آوردند چه فکری درباره آن ها می کردید و چه واکنشی داشتید. چه عواملی باعث شد که این اختلاف شدت بگیرد. سعی کنید خودتان را جایخانواده شوهرتان بگذارید و اتفاق پیش آمده را از نظر آن ها ببینید، وقتی این گونه به موضوع نگاه می کنید به این معنی است که منطقی تر دارید موضوع را بررسی می کنید. موضوع چقدر برای تان مهم است آیا می توانید از آن چشم پوشی کنید و یا آن که بهتر است با صحبت کردن درباره اتفاق ایجاد شده به رفع عوامل اختلاف و سوء تفاهم های ایجاد شده بپردازید ؟

2 - از فردی معتمد کمک بگیرید
بعد از این بررسی ها با کمک گرفتن از فردی توانمند که امین ، خیرخواه و مورد پذیرش خانواده شما و همسرتان باشد بهتر است، ترتیبی دهید که باخانواده همسرتان در حضور این فرد معتمد دیداری داشته باشید .در این دیدار سعی کنید احترام وعلاقه خود را به آن ها نشان دهید، از صحبت کردن درباره کدورت های گذشته اجتناب و آن ها را متوجه این مسئله کنید که ارتباط خوب و صمیمانه به همراه احترام متقابل با آن ها یکی ازضروریات زندگی مشترک شما ست.

3 - ذهنیت منفی را کنار بگذارید!
ذهنیت منفی خود را تغییر دهید. این که افرادچه نگرشی به خانواده همسر دارند بسیار مهم است. مثلا اگرخانم در خانواده ای بزرگ شده که خانواده پدر –از جمله مادربزرگ ، پدر بزرگ، عمه و...- با دخالت کردن باعث ایجاد تنش و نارضایتی مادر فرد از مادرشوهرو عمه و.. شده است در این حالت احتمالا پیش داوری و نگرش خوبی نسبت بهخانواده شوهر نخواهد داشت.همین عامل می تواند باعث پیش داوری و افکار منفی نسبت به رفتارهای خانواده همسرشود که آغاز کننده بسیاری از سوء تفاهم ها و تنش ها می شود.

4 - احترام از ضروریات است!
به خانواده همسر خود احترام بگذارید.احترام به خانواده همسرجزو ضروریات یک ارتباط خوب است. حتی اگر به شما علاقه ای ندارند، رفتاری نداشته باشید که ارتباط تان بدتر شود. هرگز با آنها با لحن بد صحبت نکنید و به آن ها توهین نکنید. به ارتباط با آن ها علاقه نشان دهید و به حرف شان توجه کنید.

5 - اختلافات را جار نزنید!
اختلافات و مشکلات زناشویی خود را با خانواده هایتان در میان نگذارید . دربسیاری از مواقع طرح مشکلات با خانواده ها، ضمن این که راه رابرای دخالت در زندگی شما باز می کند باعث می شود، آن ها به علت نداشتن آگاهی و تخصص کافی و همچنین از سر دلسوزی راه حل هایی را به شما ارائه دهند که ممکن است اوضاع را از آن چه هست بدتر کند.

و اما سخنی با والدین :
سعی کنید در این موقعیت حساس به فرزندتان و همسرش کمک کنید و در کنار آنها باشید نه در مقابلشان. انتظارات، نیازها و نگرانی هایتان را با عروس و فرزندتان درمیان بگذارید، سعی کنید به جای سرزنش، دعوا و تهدید به دنبال راه حل های منطقی باشید. دقت کنید فرزند و عروس شما در شرایط بحرانی به سر می برند و مدیریت شما نقش بسزایی در کاهش تنش ها دارد.گردآوری : گروه سبک زندگی سیمرغ
www.seemorgh.com/lifestyle
منبع : khorasannews.comمطالب پیشنهادی :
قوانین کلی درمورد نحوه رفتار با خانواده همسر!
مهارت های ارتباط با خانواده همسر
چگونه با خانواده همسرمان صمیمی باشیم؟
اندر پیچ و خم های رابطه با خانواده همسر
چطور با خانواده همسرم کنار بیایم؟
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه