علی دایی یک ژست همیشگی دارد که گاهی اوقات سوژه رسانه ها می شود. اما شاید برایتان جالب باشد که این حرکت همیشگی او یک دلیل روان شناسانه هم دارد. علی دایی زمانی که با فردی روبرو می شود و می خواهد در خوش و بش با او میزان صمیمیتش را نشان دهد، لپ های طرف را می کشد. البته دایی در محافل ورزشی به عنوان فردی بسیار جدی شناخته می شود که اکثر اوقات اخم کرده است اما این حرکت او نشان می دهد برخلاف برخی از تصورات او خیلی هم شوخ و خوش برخورد است. دیدگاه روانشناسانه حاکی از آن است که این حرکت دایی نشانگر یک ...

علی دایی یک ژست همیشگی دارد که گاهی اوقات سوژه رسانه ها می شود. اما شاید برایتان جالب باشد که این حرکت همیشگی او یک دلیل روان شناسانه هم دارد.

علی دایی زمانی که با فردی روبرو می شود و می خواهد در خوش و بش با او میزان صمیمیتش را نشان دهد، لپ های طرف را می کشد. البته دایی در محافل ورزشی به عنوان فردی بسیار جدی شناخته می شود که اکثر اوقات اخم کرده است اما این حرکت او نشان می دهد برخلاف برخی از تصورات او خیلی هم شوخ و خوش برخورد است.

دیدگاه روانشناسانه حاکی از آن است که این حرکت دایی نشانگر یک حس 'والدانه' در اوست. در واقع دایی انسان بسیار مسئولیت پذیری است و در برابر همه چیز خود را مسئول می داند و بر اساس همین نگاه والدانه وقتی با فردی روبرو می شود ناخودآگاه لپ او را می کشد!

برداشت روانشناسانه از این حرکت همیشگی او در مواجه با دیگران نشان می دهد وی ممکن است دیگران را جدی نمی گیرد و یا اینکه خود را از لحاظ سن و سال و یا حتی موقعیت برتر از دیگران قلمداد می کند حتی اگر فردی که مقابل او قرار گرفته از نظر سن و سال از او بزرگتر باشد.

عکس ژست جالب و همیشگی علی داییعکس ژست جالب و همیشگی علی داییگردآوری:گروه ورزش سیمرغ
seemorgh.com/sport
منبع:jamnews.irکلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه