هزینه دریافت و تعویض شناسنامه اعلام شد

fees-and-replacement-birth-certificate-was

۱۳۹۴/۰۲/۰۹

مدیرکل اسناد هویتی سازمان ثبت احوال کشور هزینه دریافت و تعویض شناسنامه در سال جاری را اعلام کرد.

به گزارش آسمونی به نقل از ایسنا محسن اسماعیلی گفت: براساس قانون بودجه ۹۴ هزینه تعویض شناسنامه بعد از موعد قانونی در سال جاری ۱۷۲ هزار ریال است. همچنین افرادی که به منظور عکسدار کردن، قصد تعویض شناسنامه خود در موعد قانونی را دارند باید ۱۱۵ هزار ریال بپردازند.

وی اظهارکرد: هزینه دریافت شناسنامه به علت فقدان آن نیز بار اول ۲۳۰ هزار ریال، بار دوم ۴۶۰ هزار ریال و بار سوم یک میلیون ریال است.

وی درباره آمار صدور شناسنامه در سال ۹۳ نیز گفت: در سال گذشته ۲ میلیون و ۴۲۶ هزار و ۵۶۰ شناسنامه برای افراد بالای ۱۵ سال صادر شد. ۲ میلیون و ۴۳ هزار و ۹۵۲ مورد مربوط به تعویض شناسنامه و ۳۸۲ هزار و ۶۰۸ مورد ناشی از فقدان (المثنی) بوده است.

به گزارش ایسنا، برابر ماده ۳۶ قانون ثبت احوال کشور شناسنامه‌های افرادی که به سن ۱۵ سال تمام می‌رسند باید ملصق به عکس همان سال صاحب آن شود. شناسنامه اولیه باید در ۳۰ سالگی تمام با عکس همان سال صاحب آن تجدید شود. صاحب شناسنامه پس از رسیدن به سن ۳۰ سال مکلف است ظرف یکسال برای تجدید آن مراجعه کند. هر یک از اشخاص زیر می توانند با مراجعه به ادارات ثبت احوال نسبت به ارائه درخواست تعویض شناسنامه اقدام کنند:

۱- اشخاص ۱۵ سال به بالا

۲- افراد کمتر از ۱۵ سال که دارای حکم رشد باشند

۳- پدر یا جد پدری با ارائه شناسنامه خود جهت افراد ۱۵ تا ۱۸ سال تمام

۴- سرپرست قانونی (قیم، امین، وصی) برای افراد صغیر و محجور با ارائه مدارک مستند که سمت او احراز شده باشد

- پورتال آسمونی Asemooni.com


نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه