مادران متولد اسفند؛ مادرانی که دنیا را برای فرزندان خود زیر و رو می‌کنند!

مادران متولد اسفند؛ مادرانی که دنیا را برای فرزندان خود زیر و رو می‌کنند!

شهرزاد: مادر‌ها حکایت عجیبی دارند. آن‌ها ذاتا دلسوز بچه‌های‌شان هستند. کاملا غریزی هر فداکاری را برای فرزندان‌شان انجام می‌دهند. هیچکس بیشتر از آن‌ها فرزندشان را دوست ندارد. آن‌ها ناخودآگاه خواسته‌های بچه‌های‌شان را برآورده می‌کنند و البته در کنار همه این‌ها باید این فرزندان را تربیت کنند، آن هم طوری که بچه‌ها بتوانند در آینده روی پای خودشان بایستند. مستقل باشند و در ‌‌نهایت این‌که از پس زندگی خودشان برآیند. خب! دو وجه این قضیه تقریبا با یکدیگر همخوان نیست. از همین روست که مادری تبدیل می‌شود به سخت‌ترین وظیفه دنیا.

 

اما هستند مادرانی که با مهارت ذاتی خود هر دو طرف ماجرا را سر و سامان می‌دهند. آن‌ها در عین حال که از مهربانی، دلسوزی و فداکاری چیزی دریغ نمی‌کنند، این قابلیت را دارند تا فرزندانی بار بیاورند که استقلال و اتکا به نفس جزئ خصوصیات بارز آن‌ها باشد. درود بر مادران متولد اسفند که این چنین مادران مهربان و دلسوزی هستند.

 

مادران متولد اسفند؛ مادرانی که دنیا را برای فرزندان خود زیر و رو می‌کنند! - تصویر 1

 

دنیا زیر پای بچه‌های ماست!

 

شما مادران متولد اسفند کاملا مصرانه بر این عقیده‌اید که دنیا باید در برابر فرزندان‌تان کرنش کند! خب البته این یک حس مادرانه قابل احترام است که با منطق بی‌منطقی طبیعی در وجود یک مادر سنجیده می‌شود و صرفا از همین رو قابل درک است. شما مادران متولد اسفند در همین دنیایی که قرار است زیر پای فرزندان‌تان بیفتد تا به آن‌ها خوش بگذرد از هیچ تلاشی برای تامین همه نیازهای آن‌ها فروگذار نخواهید کرد.

 

دلسوزی‌تان مثال زدنی است اما در عین حال جدیت خاصی در تربیت فرزندان خود اعمال می‌کنید که ناخودآگاه بین محبت بی‌دریغ‌تان و البته لوس شدن بچه‌ها حد و مرز جدی ایجاد می‌کند. در‌‌ همان حال که ساز نیازهای آن‌ها را به هر طریق ممکن کوک می‌کنید اما حواستان هست که کجا باید در قالب یک مادر جدی فرو بروید تا لطف‌های مکررتان به حقوق مسلم تبدیل نشود و فرزندان‌تان زیادی لوس و وابسته بار نیایند. خب! این مهم‌ترین ویژگی است که مادران متولد اسفند را از دیگران متمایز می‌کند.

 

 

لذت‌های مادرانه

 

شاید برای بقیه عجیب باشد، اما برای خود مادران متولد اسفند اصلا جای تعجبی ندارد وقتی که بابت اکتشافات 100 درصد کودکانه فرزندان خود آن‌قدر ذوق زده می‌شوند که گویی فرزند آن‌ها‌‌ همان ادیسونی است که برق را اختراع کرده! این را بگذارید پای احساسات مادری اما احساساتی که نبوغ بچه‌ها را بیدار می‌کند و استعدادهای نهفته آن‌ها را کشف کرده و پرورش می‌دهد. به هر حال مادران متولد اسفند این‌قدر به کشفیات ابتدایی فرزندان خود بها می‌دهند و پیگیر ماجرا می‌شوند که در ‌‌نهایت به خوبی درمی‌یابند که بچه کوچک آن‌ها در چه زمینه‌ای استعداد دارد.

 

البته شاید پیگیری زیاد بچه‌های کمی بزرگ‌تر را تا حدودی کلافه کند، اما در ‌‌نهایت باعث می‌شود آن‌ها به کمک مادرشان راه خود را پیدا کنند. باور کنید اگر یک مادر متولد اسفند متوجه شود فرزندش در نقاشی مستعد است در مقابل چشم همه از او به عنوان بزرگ‌ترین و البته بهترین نقاش دنیا در آینده‌ای نه چندان دور یاد خواهد کرد. خب! این یکی را هم بگذارید پای احساسات بیکران مادران اسفندی.

 

 

مادرهایی که بچه می‌شوند

 

می‌دانید چرا مادران متولد اسفند این‌قدر برای بچه‌های‌شان محبوب هستند؟ دلیلش کاملا واضح است چون آن‌ها گاهی اوقات درست مثل بچه‌ها می‌شوند. اما می‌دانید چه موقع مثل بچه‌ها می‌شوند؟ این اتفاق درست وقتی می‌افتد که همپای بچه‌ها بازی می‌کنند، درس می‌خوانند و خلاصه این‌که با آن‌ها همراه می‌شوند. مادران متولد اسفند در چنین مواقعی دقیقا مانند بچه‌ها فکر می‌کنند. اصلا بعید نیست خودشان را در کشتی تصور کنند که در تلاطم یک دریای طوفانی راهش را گم کرده و مسافرانش از جمله همین مادر محترم چشم امیدشان به ملوان کشتی است.

 

هم او که قهرمان این داستان خیالی است و البته آیا می‌دانید که این قهرمان کیست؟ شک نکنید که این ملوان قهرمان پسر خردسال همین مادر متولد اسفند است! به همین ترتیب اصلا بعید نیست که مادران اسفندی همراه فرزندانشان بابت زیاد بودن تکالیف مدرسه غر بزنند و به خاطر این‌که بچه‌ها مجبور هستند صبح زود از خواب بیدار شوند و به مدرسه بروند دقیقا مثل خود آن‌ها غصه بخورند. حالا متوجه شدید که چرا مادران متولد اسفند این‌قدر برای بچه‌های‌شان محبوب هستند؟ چون هر جا که بچه‌ها انتظارش را دارند، آن‌ها هم بچه می‌شوند و از همین طریق خیلی خوب فرزندان خود را درک می‌کنند.

 

 

مادران اسفندی، معلم اول بچه‌ها

 

مادران متولد اسفند در یک زمینه خاص بهترین معلم بری فرزندان خود هستند. آن‌ها به بچه‌های‌شان یاد می‌دهند که چطور به رویا‌های‌شان پر و بال بدهند و آن‌ها را به واقعیت تبدیل کنند. بچه‌ها به راحتی می‌توانند درباره آرزو‌های‌شان، هر چقدر هم که محال به نظر برسد با مادر خود صحبت کنند و آن وقت است که جواب‌های جالبی می‌شنوند. یک مادر متولد اسفند به فرزندش این‌طور جواب می‌دهد: بگذار ذهنت به هر کجا که می‌خواهد پرواز کند. ذهن و خیالت را محدود نکن و اجازه بده رویا‌هایت بزرگ‌تر و جذاب‌تر شود. بعد از آن برای دست یافتن به آرزو‌هایت خودت را آماده کن چون قطعا راه آسانی در پیش نداری اما مطمئن باش اگر اراده داشته باشی همه آن‌ها را به دست خواهی آورد.

 

این یک پشتیبانی تما عیار است که البته نوعی تشویق به استقلال و تلاش در آن به چشم می‌خورد که فقط از پس یک مادر متولد اسفند برمی‌آید. آن‌ها به فرزندان خود می‌آموزند که از هر چیزی که انرژی مثبت گرفتند به سراغش بروند و از انرژی‌های منفی بپرهیزند. در واقع مادران متولد اسفند قدرت انرژی‌ها را به فرزندان‌شان آموزش می‌دهند و بعد کناری می‌ایستند تا ببینند بچه‌ها در راه زندگی خود چطور پیش می‌رود. هر چند هر جا که احساس کنند بچه‌ها در خطرند و نمی‌توانند از خودشان محافظت کنند درست مانند زورو از راه می‌رسند و فرزندان‌شان را نجات می‌دهند!

 

 

مادری که آسان‌گیر است

 

درست است که مادران متولد اسفند در برقراری تعادل بین محبت و تربیت صحیح فرزندان خود متبحر هستند، اما این موضوع دلیل نمی‌شود که آن‌ها مادران سخت‌گیری باشند بلکه برعکس آن‌ها تقریبا مادرانی آسان‌گیر هستند که عموما دنیا را برای آسایش فرزندان خود زیر و رو می‌کنند و البته از این کار هم هیچ ابایی ندارند! مادران متولد اسفند وقتی بچه‌دار می‌شوند تمام تلاش خود را می‌کنند که فرزندان آن‌ها هرگز محرومیت‌هایی را که خود این مادران در بچگی‌شان داشته‌اند، تجربه نکنند. اگر یک مادر متولد اسفند احیانا فرزندی ضعیف به لحاظ جسمی داشته باشد چه بسا بقیه عمرش را صرف مراقبت از او ‌کند و حتی بیشتر از بقیه بچه‌هایش به این یکی اهمیت بدهد. مطمئن باشید که این مادر متولد اسفند در راه مراقبت از فرزند ضعیفش تا آنجا پیش می‌رود که او را به یکی از قوی‌ترین بچه‌های فامیل تبدیل خواهد کرد و البته برای همیشه مراقب است تا این بچه که شاید حالا بیشتر از ۳۰ سال داشته باشد، دوباره ضعیف نشود!

البته مادران متولد اسفند باید گاهی مراقب محبت‌های بی‌دریغ خود هم باشند.

 

اگرچه آن‌ها خوب می‌دانند که چه مواقعی باید جدیت لازم را به خرج بدهند تا فرزندان‌شان زیادی لوس نشوند، اما از آنجا که منطق مادری بی‌منطق بودن است اصلا بعید نیست این محبت‌ها آن‌قدر زیاد شود که بچه‌هایی کاملا وابسته تربیت شوند و در آینده مشکلات جدیدی ظهور کند. در همین راستا مادران اسفند ماهی هر ازگاهی باید اجازه بدهند فرزندشان در یک نزاع کودکانه خودش ماجرا را حل و فصل کند. گاهی باید خودش اتاقش را مرتب کند و اصلا بد نیست اگر بعضی وقت‌ها خودش لباس‌هایش را بپوشد.

 

مادر
اسفند
ماه
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه