مادران فداکار متولد بهمن

مادران فداکار متولد بهمن
شما خونسرد‌ترین مادران دنیا هستید!

شهرزاد: قرار است درباره اورانوس صحبت کنیم؛ به زبان ساده‌تر‌‌‌ همان مادران متولد بهمن. همان‌هایی که همه فکر می‌کنند می‌توانند مادران فوق العاده‌ای برای بچه‌های‌شان باشند. البته که می‌توانند.

 

مادران فداکار متولد بهمن - تصویر 1

 

آن‌ها به بهترین مادر دنیا تبدیل شده‌اند درست مثل همه مادران دیگر که با یک وجه اشتراک مشخص که به واقع‌‌‌ همان مادر بودن است، می‌توانند به بهترین، مهربان‌ترین، فداکار‌ترین و عزیز‌ترین موجودات عالم تبدیل شوند.

 

این یک اتفاق طبیعی است، اما به هر حال نمی‌توان منکر تفاوت‌هایی شد که هر دو آدمی را از یکدیگر متمایز می‌کند. درباره مادران متولد بهمن ماجرا غیر از این نیست.

 

آن‌ها می‌توانند روزی به بهترین مادران دنیا تبدیل شوند اما در ابتدای را، یعنی دقیقا وقتی که نوزاد تازه متولد شده خود را در آغوش می‌گیرند آن‌قدر ناشیانه رفتار می‌کنند که این فرضیه برای همه در هاله‌ای از ابهام قرار می‌گیرد.

 

در واقع وقتی شما یک مادر متولد بهمن هستید، در اولین روزهایی که این عنوان مقدس به شما تعلق گرفته چنان دستپاچه هستید که خودتان هم درست نمی‌دانید چطور باید بار مسئولیتی به این بزرگی را به دوش بکشید. برای همین رفتارهای عجیب و غریبی از خود نشان می‌دهید که دیگران را در مورد تبدیل شما به یک مادر واقعی به معنای کلمه دچار تردید می‌کند. با این حال نباید نگران باشید چون در ‌‌‌نهایت این شما هستید که به شیوه خودتان به مادری دوست داشتنی برای فرزندان‌تان تبدیل خواهید شد. البته خونسردی ذاتی مادران متولد بهمن و علاقه آن‌ها را به داشتن بچه‌هایی مستقل و آزاد هرگز نباید با بی‌تفاوتی اشتباه گرفت.

 

 

همه توجه‌تان را به بچه بدهید

مادران بهمنی و به طور کلی زنان متولد بهمن به طور ناخودآگاه عادت دارند به همه آدم‌های اطراف خود به طور مساوی توجه کنند، اما به هر حال وقتی پای بچه به میان می‌آید اوضاع کاملا متفاوت خواهد بود چون حالا نیاز است که این همه توجه بیشتر از همه متوجه فرزند شود و البته این دقیقا‌‌‌ همان ماجرایی است که در روزهای ابتدایی تولد بچه، مادر متولد بهمن را دستپاچه می‌کند و در نظر دیگران برای او به یک نقطه ضعف تبدیل می‌شود.

 

بهتر است مادران بهمن ماهی به ویژه آن‌هایی که تازه مادر شده‌اند این مهم را دریابند که با تولد بچه‌ها همه آدم‌ها اتوماتیک‌وار در حاشیه قرار می‌گیرند و کودک به متن می‌آید. پس بهتر است به جای تقسیم توجه خود بین اطرافیان بیشتر آن را تقدیم کوچولویی کنند که قرار است دنیای آن‌ها را جذاب‌تر کند.

 

 

احساسات را بیرون بریزید

مادران متولد بهمن جزء فداکار‌ترین مادران هستند. آن‌ها چنان فداکاری‌هایی برای فرزند خود می‌کنند که به راستی باور کردنی نیست. با این حال از آنجا که آن‌ها ذاتا درون‌گرا هستند معمولا در تعامل با فرزندان‌شان احساسات خود را بروز نمی‌دهند و در ظاهر عشق و علاقه خود را علنی نمی‌کنند. بهتر است این رویه را متوقف کنید. شما در عین حال که یکی از بهترین مادران دنیا هستید با سکوت خود دیگران را به شک می‌اندازید.

 

البته که فرزندان شما از علاقه بی‌حد و حصری که به آن‌ها دارید مطلع هستند، اما اوضاع خیلی بهتر خواهد شد اگر این همه احساسات را بروز بدهید. آن‌ها را در آغوش بگیرید. هیچ اشکالی ندارد اگر در مقابل همه این کار را انجام دهید. به آن‌ها بگویید که چقدر دوست‌شان دارید. اصلا ایرادی ندارد اگر هر روز و حتی روزی چند بار این کار را انجام بدهید. درون‌گرایی یکی از بارز‌ترین خصوصیات زنان متولد بهمن است اما وقتی پای بچه به میان می‌آید باید اوضاع را تغییر داد.

 

 

نمادی از انسانیت

همان‌طور که پیش‌تر اشاره شد، مادران متولد بهمن از جمله فداکار‌ترین مادرانی هستند که هر کسی به عمر خود دیده است. آن‌ها می‌توانند خیلی راحت‌تر از حد تصور از خودشان بگذرند و خود را وقف بچه‌ها کنند. اگر شاغل باشند حتی با بهترین موقعیت شغلی و بالا‌ترین درآمد ممکن زمانی که احساس کنند فرزندان‌شان به آن‌ها احتیاج دارند، خیلی راحت قید همه این مزایا را می‌زنند و کنار بچه‌ها باقی می‌مانند.

 

شاید خیلی کم پیش بیاید که به فرزند خود بگویند چقدر او را دوست دارند اما با رفتار خود این مهم را به بچه‌ها ثابت می‌کنند. هر چند بچه‌ها باید کمی بزرگ‌تر شوند تا معنی این فداکاری‌ها را دریابند. این مادران با رفتار خود ناخودآگاه به بچه‌ها درس فداکاری و انسانیت می‌دهند. به واقع بچه‌ها زمانی فداکاری را یاد می‌گیرند که آن را همیشه در زندگی خود دیده و شنیده باشند و این درست‌‌‌ همان کاری است که مادران متولد بهمن انجام می‌دهند.

 

 

رفیق شفیق بچه‌ها

مادران متولد بهمن از آن دست مادرانی هستند که با بچه‌های خود بیشتر رفاقت می‌کنند. البته آن‌ها با مراقبت سفت و سخت بچه‌ها موافق نیستند و ترجیح می‌دهند بچه‌ها خودشان یاد بگیرند از خود محافظت کنند، اما در عین حال اگر فرزندشان از آن‌ها کمک بخواهند این کمک را هرگز دریغ نخواهند کرد. مادران متولد بهمن هر چند از آن دسته مادرانی نیستند که در پارک دنبال فرزند خود راه بیفتند و نگذارند او زمین بخورد اما اگر بچه‌ها به خطای خود نزد مادرشان بی‌پرده اعتراف کنند خیلی خوب به حرف‌های آن‌ها گوش می‌دهند، درک‌شان می‌کنند و از کنار خطای‌شان می‌گذرند.

 

خب! این یعنی رفاقت. اگرچه شاید وقتی بچه زمین می‌خورد از جایشان تکان نخورند و صبر کنند تا او خودش بلند شود که البته این هم جزء باورهای آن‌هاست و بر این عقیده‌اند که بچه‌ها باید بتوانند از خودشان مراقبت کنند اما در عین حال همیشه بهترین شنونده برای درددل فرزندان‌شان هستند.

 

 

مادران شوخ طبع، بچه‌هایی مستقل

یکی از ویژگی‌های بارز مادران متولد بهمن تلاش آن‌ها برای تربیت بچه‌هایی است که از‌‌‌ همان کودکی بتوانند روی پای خودشان بایستند. مادران بهمنی همیشه بچه‌ها را به استقلال تشویق می‌کنند و آزادی را در راستای مستقل شدن به راحتی در اختیار فرزندان خود قرار می‌دهند. البته این بدان معنی نیست که بچه‌ها وقتی بابت چیزی ناراحت می‌شوند نمی‌توانند روی مادر خود حسابی باز کنند چون اتفاقا در مواقع ناراحتی بچه‌ها تنها کسی که می‌تواند روحیه آن‌ها را عوض کند، مادرشان است.

 

مادران متولد بهمن در مواقع ناراحتی فرزندان به شوخ طبع‌ترین آدم روی زمین تبدیل می‌شوند و در ‌‌‌نهایت آن‌ها را آن‌قدر می‌خندانند که غم و غصه از یادشان برود. در واقع این مادران در تبدیل گریه فرزندان خود به خنده بسیار مهارت دارند و وقتی خنده دوباره به لب‌های آن‌ها برگشت خیال‌شان راحت می‌شود و دوباره خود را کنار می‌کشند و می‌گذارند تا فرزندشان با درایت خودش برای مشکلی که پیش آمده راه‌حلی پیدا کند. البته اصلا بعید نیست راه‌حل بچه‌ها به جایی نرسد، اما از آنجا که مادران متولد بهمن دوست دارند فرزندان مستقلی داشته باشند دخالت نمی‌کنند تا در ‌‌‌نهایت بچه‌ها خودشان چاره کار را پیدا کنند.

 

 

مادرانی که غر نمی‌زنند!

مادران متولد بهمن معمولا جزء آن دسته از مادرانی هستند که در انجام تکالیف مدرسه بچه‌ها با آن‌ها همراه می‌شوند. اصلا بعید نیست اگر یک روز به جای فرزندشان تمام تکالیف ریاضی او را حل کردند، اما قطعا این کار آن‌قدر تکرار نمی‌شود که بچه استقلال درسی خود را از دست بدهد.

 

با این حال این مادران اصولا در امور درسی همراه فرزندان خود هستند، اما این دلیل بر حساسیت آن‌ها روی درس بچه‌ها نمی‌شود. با این وصف اگر فرزند یک مادر متولد بهمن در درس خاصی ضعیف‌ترین نمره ممکن را بگیرد هرگز با غرغرهای بی‌پایان مادرش مواجه نخواهد شد بلکه ممکن است فقط با یک سوال ساده مثل اینکه «چه اتفاقی افتاد که نمره‌ات این‌قدر پایین شد؟» روبه‌رو شوند و خب بیشتر از این هم مشکلی در کار نخواهد بود البته به شرط این‌که بچه‌ها صادقانه موضوع را بری مادرشان توضیح بدهند. چون خوب می‌دانند که اگر به او راستش را بگویند تنبیه‌ای در کار نخواهد بود حتی اگر واقعیت خیلی دور از انتظار باشد!

 

مادران متولد بهمن در عین حال ترجیح می‌دهند فرزندان خود را بیش از هر چیز دیگری ترغیب به گشت و گذار در دنیا و آدم‌هایش کنند. آن‌ها همیشه یک توصیه به بچه‌های خود دارند آن هم این‌که از طریق کتاب، اینترنت، معاشرت و سفر آدم‌ها و جهانی را که در آن زندگی می‌کنند بشناسند و باورهای خود را به این ترتیب پایه‌گذاری کنند. شاید برای همین است که بچه‌های مادران متولد بهمن همیشه به مادران خود اعتماد دارند و آن‌ها را نزدیک‌ترین رفیق خود می‌دانند.

 

متولد
بهمن
ماه
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه