کسانی که می خواهند مژه ضخیم تری داشته باشند می توانند از این روغن استفاده کنند.


هنگامی که ما در مورد روغن کرچک صحبت می کنیم،  در مورد خواص ملین بودن آن فکر می کنیم. بله آن یک ملین طبیعی است که به راحتی در هر خانه ای وجود دارد و خواص آن شناخته شده است. با این حال، جدا از اینکه ملین فوق العاده ای است، به تازگی به عنوان یک درمان معجزه آسا برای رشد مژه شناخته شده است. بله، کسانی که می خواهند  مژه ضخیم تری داشته باشند می توانند از این روغن استفاده کنند. اکنون ببینیم  با روغن کرچک چگونه می توانیم مژه ها را قوی و زیبا کنیم؟

چرا روغن کرچک برای تقویت مو مفید است؟
روغن کرچک غنی از ویتامین E و دیگر پروتئین ها و مواد معدنی است.  همچنین دارای خواص ضد قارچ و ضد باکتری است که در رشد و تقویت فولیکول های مو مفید است. این روغن همچنین دارای تری گلیسرید از اسیدهای چرب همراه با ریسینلیدیک اسید است، که یک محصول بسیار عالی ضد التهابی است.

نحوه استفاده از روغن کرچک برای مژه؟
روغن کرچک بهتر است در شب قبل از خواب استفاده  شود.
صورت و چشم  را به خوبی با آب معمولی شسته  و سپس با یک حوله خشک کنید.
سپس، روغن کرچک را با یک برس ریمل  از لبه داخلی چشم بزنید دقت کنید که روغن حتما باید به ریشه مژه برسد. این کار را برای چشم دیگر هم انجام دهید.
در صورتی که  زیر چشم روغن ریخته باشد آن را تمیز  کنید.
صبح روز بعد مژه ها را بخوبی بشوئید. این مهم است چون در صبح نباید ذره ای روغن باشد چون اگر به داخل چشم برود عواقب خطرناکی دارد. هر شب این کار را انجام دهید.

شیوه های دیگر استفاده :
1 -  روغن کرچک با گلیسیرین و سفیده تخم مرغ :
مخلوط گلیسیرین و سفیده تخم مرغ (فقط  دو قطره) را می توان با روغن کرچک برای تقویت  بیشتر مژهترکیب کرد. این مخلوط می تواند  مفید تر باشد چون سفیده دارای پروتئین بالایی است و پروتئین به رشد مو کمک میکند 

2 - روغن کرچک با روغن زیتون :
به منظور افزایش فواید روغن کرچک، می توانید آن را با روغن زیتون ترکیب و سپس آن را بر روی مژه بزنید. روغن کرچک  اثرات شگفت انگیز بر رشد مژه دارد.
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه