بازی با اسباب بازی های ایمن

بازی با اسباب بازی های ایمن

روزنامه جوان: تولیدکنندگان اسباب بازی در تمام جهان موظف اند اسباب بازی های ایمن و مطابق با استانداردهای کشور سازنده بسازند اما گاه به سبب تولید انبوه این موضوع به دست فراموشی سپرده می شود و اسباب بازی های ناامن وخطرناک راه خود را به سوی اسباب بازی فروشی ها باز کرده و سرانجام از خانه شما سردرآوردند، بنابراین چنان چه قصد خرید اسباب بازی دارید رعایت نکته های زیر می تواند تا حدی خطرات احتمالی را کاهش دهند.

 

بازی با اسباب بازی های ایمن - تصویر 1



۱) اسباب بازی خوب باید محکم و خوش ساخت باشد.

۲) اسباب بازی های مناسب برای کودکان بزرگتر ممکن است برای کودکان خردسال تر خطرناک باشد و اسباب بازی های دست ساز نیز از این قاعده مستثنی نیست.

 


خطر خفگی:

کودکان زیر سه سال تقریبا هر چیزی را به دهان می برند بنابراین ضروری است ضمن توجه به شیوه بازی کودک، اشیا ریز را از دسترسشان دور نگه دارید. چشم ها و بینی و دکمه های عروسک های پارچه ای نیز می توانند خطر خفگی را به همراه داشته باشند.

از خرید اسباب بازی هایی که بند، طناب و یا کشی بلند هستند و می توانند دور گردن کودک بپیچند، خودداری کنید. اسباب بازی های پرسروصدا مناسب کودکان بزرگتر است و آزار کودکان زیر سه سال را سبب می شود.

 


پس از خرید اسباب بازی:

بعد از خرید هر نوع اسباب بازی روش بازی ایمن را به کودکتان بیاموزید. بلافاصله تمام تکه های بسته بندی اسباب بازی مانند گیره، فوم، سیم ها و روکش نایلونی را پس از جمع کردن، دور بیندازید. زیرا این اشیاء در یک لحظه غفلت سبب بسته شدن مسیر تنفسی کودک و خفگی او می شوند. جعبه اسباب بازی بچه ها را بدون در و یا با در سبک انتخاب کنید تا در صورت افتادن بر روی کودک آسیبی نرساند.

به یاد داشته باشید کودکان به رفتن درون جعبه و داخل صندوق بسیار علاقه دارند و در صورتی که جعبه ها بدون منفذ باشند مرگ کودک را رقم می زنند.

 


دوچرخه، ماشین و...:

اسباب بازی های راندنی را متناسب با سن، جثه و توانایی های کودک انتخاب کنید. فضایی امن برای راندن دوچرخه، سه چرخه و ... در منزل فراهم کنید. مبل، میز، چراغ، سیم، آباژور، لوازم تزیینی و سایر وسایلی که ممکن است کودک با آن ها حین راندن برخورد کند،برداشته یا جابه جا کنید.

 


اسباب بازی های باتری دار:

باتری حتما باید توسط بزرگسالان در اسباب بازی قرار گیرد. باتری های نو و کهنه را با هم استفاده نکنید. زیرا امکان سولفاته شدن باتری کهنه وجود دارد و کودک از همین طریق مسموم شود. کودک شما نباید اسباب بازی های باتری دار را با خود به رختخواب ببرد.

 


بادکنک:

بادکنک های ساخته شده از لاتکس، سبب مرگ کودکان متعددی شده است بادکنک می تواند هنگام بادکردن به درون مجرای تنفسی کودک کشیده شده و موجب خفگی او شود. بادکنک های ساخته شده از لاتکس برای تزیین مناسبند نه بازی بچه ها.

 


خرده ریزها:

خرده ریزهای بسیاری تاکنون بچه ها را راهی بیمارستان کرده و تا تخت عمل کشانده است، بنابراین خرده ریزه هایی چون ته مداد شمعی، سکه، گیره کاغذ، در خودکار، کلیپس مو، زینت آلات، دگمه، تیله، پیچ، میخ، سوزن، کلید، آب نبات، آدامس، پاک کن و... را از دسترس کودکان زیر سه سال دور نگه دارید.

بازی
اسباب بازی
کودک
ایمن
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه