این خانواده‌ یکسال «بدون قند» زندگی کردند!

این خانواده‌ یکسال «بدون قند» زندگی کردند!

نی نی بان: ایو، هیچوقت انرژی نداشت و همیشه بیمار بود. او سعی می‌کرد تا از مواد انرژی زا برای بهبود خود استفاده کند تا این که روزی با شنیدن این خبر، بسیار ناراحت شد: «طبق نظر کاشناسان، مواد قندی باعث بیماری و چاقی بسیاری از مردم آمریکا شده است. از هر 7 نفر 1 نفر سندرم متابولیک و از هر 3 نفر 1 نفر مرض چاقی دارد و آمار دیابت و بیماری های قلبی عروقی نیز رو به افزایش است. تمام اینها را می‌توان به آنچه ما می‌خوریم ربط داد... شکر»

 

این خانواده‌ یکسال «بدون قند» زندگی کردند! - تصویر 1

 

او به این فکر افتاد که چه می‌شود اگر او و خانواده‌اش به مدت یک سال از مصرف مواد غذایی حاوی شکر خودداری کنند؟ او، همسر و 2 فرزندانش (6 و 11 ساله) تصمیم گرفتند که مواد غذایی شیرین را از رژیم غذایی خود حذف کنند. از عسل و شکر گرفته تا گاوا و شربت افرا. حتی در غذاهایی مانند سوسیس، تورتیلا، سوپ مرغ، سس سالاد، سس مایونز، نان، گوشت خوک، شیرینی کراکر و غذای کودک نیز شکر یافتند. بنابراین تصمیم گرفتند تا تنها از مواد قندی طبیعی مانند میوه‌ها استفاده کنند.

 

اجتناب از مواد قندی به مدت 1 سال برای او بسیار اهمیت داشت. او می‌خواست بداند که چه اتفاقی می‌افتد، چقدر نخوردن آن مشکل است و چگونه لیست خرید آنها تغییر خواهد کرد. پس از کمی مطالعه، به این نتیجه رسید که با اجتناب از شکر، آنها سالم‌تر می‌شوند و چیزی که انتظارش را نداشت این بود که او چقدر احساس بهتری پیدا کرده است. چه بیشتر از مواد قندی دوری می‌کرد، احساس بهتر و انرژی بیشتری داشت.

 

آنها برای خود قانونی وضع کردند، که در ماه تنها می‌توانند از یک دسر شیرین مصرف کنند. کم کم سلیقه غذایی آنها تغییر کرد. در روز تولد شوهرش، او پای موز سفارش داد و در کمال ناباوری، آن را تمام نکرد چون از خوردن آن دیگر لذتی نمی‌برد.

 

پس از گذشت 1 سال، او تعداد روزهایی که کودکانش به مدرسه نرفتند را محاسبه و با سال‌های قبل مقایسه کرد. شگفت آور بود! دخترش در مقایسه با 15 روز غیبت در سال گذشته، تنها 2 روز به مدرسه نرفته بود.

 

حال که 1 سال به پایان رسیده، زائقه آنها نیز تغییر کرده است. آنها دسرها را تنها در روزهای خاص می‌خورند، با این حال همیشه انرژی دارند و به ندرت بیمار می‌شوند. بدن‌شان از این تصمیم بسیار خوشنود است.

ذائقه
شکر
قند
دیابت
دسر
انرژی
سالم
چاقی
شیرین
بیمار
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه