انیمیشن یخ‌زده پنجمین فیلم پرفروش تاریخ سینمای جهان

یخ‌زده

یخ‌زده

انیمیشن یخ زده برنده ی جایزه ی اسکار با فروش 1.2 میلیارد دلار در سراسر جهان به عنوان پنجمین فیلم پرفروش تاریخ سینما دست پیدا کرد.

رکوردشکنی‌های انیمیشن بسیار موفق شرکت دیزنی همچنان ادامه دارد.

یخ‌زده» در تعطیلات آخر هفته مجموع فروش جهانی خود را به 1.219 میلیارد دلار رساند و با کنار زدن «آیرون من 3» پنجمین فیلم پرفروش تاریخ سینما در بازار جهانی شد.

این انیمیشن برنده اسکار تا پایان یکشنبه در آمریکای شمالی 400.5 میلیون دلار و در بازار بین‌المللی 818.7 میلیون دلار فروخت. فروش خیره‌کننده «یخ‌زده» در ژاپن به رکوردشکنی جدید این فیلم کمک کرد. مجموع فروش «یخ‌زده» در ژاپن 194 میلیون دلار شده است.

«یخ‌زده» اکنون پس از «انتقامجویان» دومین فیلم پرفروش دیزنی است. «انتقامجویان» با 1.5 میلیارد دلار پس از «آواتار» و «تایتانیک» سومین فیلم پرفروش تاریخ سینما در بازار جهانی است. «آیرون من 3» سال گذشته در دنیا 1.215 میلیارد دلار فروخت.

«یخ‌زده» اکنون پس از «هری پاتر و یادگاران مرگ: قسمت 2» قرار دارد که با 1.34 میلیارد دلار چهارمین فیلم پرفروش تاریخ سینماست.

این فیلم که حدود هفت ماه است به نمایش درآمده، با پیشی گرفتن از «داستان اسباب‌بازی 3» (1.063 میلیارد دلار) پرفروش‌ترین فیلم انیمیشن تاریخ است.

«یخ‌زده» در ژاپن برای یازدهمین هفته پیاپی پرفروش‌ترین فیلم هفته شد و فعلا سومین فیلم غربی پرفروش در این کشور است. این یک موفقیت قابل توجه برای «یخ‌زده» است، بخصوص از این جهت که صنعت تولید انیمیشن در ژاپن، قوی است.

انیمیشن دیزنی انیمیشن استودیوز در کره جنوبی نیز در مجموع 77 میلیون دلار فروخته و فروش کلی آن در بریتانیا حدود 65.3 میلیون دلار و در چین حدود 48.7 میلیون دلار شده است.

«یخ‌زده» به کارگردانی کریس باک و جنیفر لی اقتباسی آزاد از قصه پریان «ملکه برفی» نوشته هانس کریستین آندرسن است.

داستان درباره یک پرنسس بی‌باک (با صدای کریستن بل) است. او ب��ای پیدا کردن خواهرش که قدرت‌های یخی او باعث یک زمستان ابدی شده راهی سفری حماسی می‌شود.

«یخ‌زده» در هشتاد و ششمین دوره جوایز اسکار برنده جوایز بهترین فیلم بلند انیمیشن و بهترین ترانه شد./ خبرآنلاین

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه